Elektrownia SOLARIS

System  ON-GRID

W naszej ofercie mamy kompletne zestawy o mocy 1,5kW-10kW. W ich skład wchodzą baterie słoneczne 250W, Inwerter, okablowanie, osprzęt DC, konstrukcje montażowe, transport i montaż. Instalacje wyceniamy po omówieniu projektu danego systemu z klientem.

Elektrownia słoneczna typu on-grid jest budowana w celu odsprzedaży nadwyżek prądu do zakładu energetycznego. Prąd jest produkowany przez baterie słoneczne, a następnie poprzez inwerter podłączony do domowej sieci energetycznej. Niewykorzystana przez domowe urządzenia energia zostaje oddana do sieci energetycznej.

Zgodnie z ustawą OZE instalacje zbudowane po 1 stycznia 2016 będą miały gwarantowaną przez 15 lat, taryfę po której zakład energetyczny będzie odkupywał prąd. Dla instalacji o mocy do 3kW będzie to stawka 0,75zł/kWh, dla instalacji 3-10kW będzie to 0,65zł/kWh. Dodatkowo na budowę takiego systemu można uzyskać środki dzięki programowi PROSUMENT stworzonemu przez NFOŚiGW i BOŚ bank. Więcej informacji udzielamy przy realizacji zamówienia.

 

 

2024  Baterie słoneczne, turbiny wiatrowe, lampy solarne GTB-SOLARIS