Porady

Co zrobić gdy nie możemy naładować akumulatorów prostownikiem na jachcie śródlądowym?

Na jachcie śródlądowym w dzisiejszych czasach prąd jest bardzo przydatny i pożądany. Nawet dla samego oświetlenia w nocy, czy też naładowania komórki. Oczywistym źródłem prądu są akumulatory. Jednak czasem zdarza się że mamy rozładowany akumulator, a nie mamy w planach zawijać do portu i ładować akumulatorów prostownikiem. Takie ładowanie akumulatorów w porcie również kosztuje. Wielu żeglarzy znalazło rozwiązanie tego problemu.

Czytaj więcej: Jacht śródlądowy

Jak naładować akumulatory na jachcie morskim w czasie rejsu?

Na jachcie morskim bardzo przydatny, albo w dzisiejszych czasach nawet niezbędny okazuje się prąd. Jednak podczas długich morskich rejsów nie wystarczy nam prądu zmagazynowanego w akumulatorach. Zużywany prąd trzeba uzupełniać. Rozwiązanie tego problemu staje się coraz popularniejsze i wszechobecne.

Czytaj więcej: Jacht morski

Dlaczego powinniśmy wietrzyć jacht?

W pozostawionej zamkniętej łodzi wytrąca się wilgoć z powodu różnicy temperatury wewnętrznej i zewnętrznej. Temperatury te zmieniają się, chociaż nie jednocześnie. Woda rozpuszczona w ciepłym powietrzu zassanym z zewnątrz przy jego odpowiednim ochłodzeniu wytrąca się we wnętrzu w postaci rosy bo zostaje przekroczony próg rozpuszczalności. W zimnym powietrzu może się mniej wody rozpuścić. Dotyczy to zarówno klimatu wilgotnego, jak i suchego.

Czytaj więcej: Wentylatory na energię słoneczną

Co zrobić gdy mamy utrudniony dostęp do prądu w domku letniskowym?

W miejscu gdzie planujemy budowę domku letniskowego, lub taki domek już posiadamy, jest problem z dostępem do prądu z sieci energetycznej. Często zdarza się że na niektórych terenach podłączenie do sieci energetycznej będzie bardzo kosztowne z racji nieistniejącej obecnie infrastruktury. Częste są również przerwy w dostawach prądu i awarie sieci energetycznej. Można rozwiązać ten problem.

Czytaj więcej: Altanka, domek letniskowy

Jak zapewnić oświetlenie tablicy informacyjnej w miejscu gdzie jest utrudniony dostęp do sieci energetycznej?

Taki problem jest bardzo częsty na niektórych terenach. Dostęp do linii energetycznej jest tam albo utrudniony, albo niemożliwy. Istnieje rozwiązanie tego problemu.

Czytaj więcej: Oświetlenie tablicy informacyjnej, reklamowej itp.

2024  Baterie słoneczne, turbiny wiatrowe, lampy solarne GTB-SOLARIS