Regulator ładowania HRSi

regulatory ładowania, żeglarskie baterie słoneczne, solary

  • Symbol: WG-HRSi 914/504
  • Przeznaczenie: Regulatory ładowania HRSi są przeznaczone do regulacji prądu ładowania pojedynczego zestawu akumulatorów z generatorów wiatrowych Rutland 503, 504, 913, 914, MF910-3 oraz zestawu fotowoltaicznego o łącznej mocy do 160W.
  • Opis: HRSi umożliwia jednoczesne podłączenie do niego generatora wiatrowego i fotomodułu, a więc stworzenie systemu hybrydowego. Zabudowana w regulatorze dioda blokująca umożliwia podłączenie do akumulatora dodatkowych źródeł prądu (np. alternatora, prostownika). HRSi można stosować w systemach 12 lub 24V.Po poprawnym podłączeniu, następuje automatyczna konfiguracja do określonego systemu napięcia.

Regulator HRSi ma wielostopniową regulację ładowania, co zapewnia optymalny system ładowania danego akumulatora. W fazie pełnego ładowania urządzenie kontroluje dostępną energię wiatrową / słoneczną, zapewniając możliwie jak najszybsze ładowanie akumulatorów. Po pełnym naładowaniu, regulator przechodzi do fazy utrzymania stanu pełnego naładowania akumulatora, minimalizując jego gazowanie i wydłużając jego żywotność. Po rozładowaniu akumulatora, regulator powraca do cyklu pełnego ładowania. Napięcie ładowania akumulatora jest automatycznie dostosowywane do temperatury otoczenia, aby zawsze zapewniać optymalne ładowanie akumulatora. Dlatego miejsce zainstalowania regulatora powinno mieć zbliżoną temperaturę do akumulatora.

 

Podczas fazy utrzymania stanu naładowania, dioda LED ładowania / regulacji na górze urządzenia świeci się na czerwono lub żółto i turbina wiatrowa zwalnia. Wbudowany włącznik umożliwia wyłączenie ładowania i zatrzymanie turbiny wiatrowej podczas instalacji / konserwacji.

CENNIK

2024  Baterie słoneczne, turbiny wiatrowe, lampy solarne GTB-SOLARIS