Turbina wiatrowa Rutland 504

elektrownie wiatrowe, wiatraki, turbiny wiatrowe

  • Symbol: WG R504
  • Przeznaczenie: Jachty morskie, jachty śródlądowe, campery,  instalacje stacjonarne w miejscach wietrznych, znaki drogowe, instalacje oświetleniowe, reklamy...
  • Prędkość wiatru / moc: *5m/s - 3W, 11m/s - 29W, 15m/s - 48W*
  • Montaż: Turbinę wiatrową można zamontować poprzez osadzenie jej w metalowym maszcie (rura  o średnicy wewn. 31,7 mm), który należy usztywnić poprzez użycie odciągów np. stalowych lin.
  • Cechy dodatkowe: Dzięki długotrwałym próbom tunelowym uzyskano znaczną moc z niewielkich wymiarów turbiny powietrznej. Konstrukcja została wykonana z materiałów odpornych na korozję wywołaną działaniem wody morskiej.

 turbiny wiatrowe, baterie słoneczne, PROSUMENT

*Każdy producent prezentuje osiągi turbin wiatrowych w odniesieniu do prędkości wiatru, co ułatwia porównanie poszczególnych modeli. Powyższe wartości zostały uzyskane w badaniach producenta m.in. w tunelu aerodynamicznym. Więcej informacji na stronie firmy Marlec.

W wyniku umieszczenia generatora centralnie w stosunku do mocowania, uzyskano mały promień okręgu, w którym przemieszcza się generator w czasie obracania się do wiatru. Ma to duże znaczenie przy instalacji na jachcie żaglowym. Poprzez połączenie generatora wiatrowego z baterią słoneczną, uzyskuje się idealne rozwiązanie problemów związanych z zasilaniem urządzeń nawigacyjnych, telekomunikacyjnych, ogrodzeniowych, oświetleniowych, radiokomunikacyjnych, przekaźnikowych itd.

 

typ Charakterystyka elektryczna Charakterystyka mechaniczna
napięcie nominal. [V] max. moc [W] moc przy 11 m/s [W] średnica wiatraka [mm] liczba łopat [szt] długość [mm] szerokość [mm] wysokość [mm] masa [kg]
Rutland 504 12 65 24 510 6 439 510 510 3,5

Konstrukcja generatora była testowana do prędkości wiatru 36 m/s (ok. 130 km/h), jest bezobsługowa i odporna na wodę morską. Mocowanie jest przystosowane do masztu o średnicy wewn. 1 1/4" (31.7 mm). Przykładowo, przy przeciętnej prędkości wiatru ok. 6.8 m/s (24.5 km/h) w ciągu 24 godzin można w akumulatorze zebrać energię 0,5Ax24h=12Ah.

CENNIK

Rutland 504, baterie słoneczne, domowe elektrownie słoneczne

2024  Baterie słoneczne, turbiny wiatrowe, lampy solarne GTB-SOLARIS