Turbina wiatrowa Rutland 910 Furlmatic

  • Symbol: WG FM910-FUR
  • Przeznaczenie: Instalacje stacjonarne w tym miejsca o silnych wiatrach jak wysokie maszty radiowe, stacje przekaźnikowe, wysokie konstrukcje, billboardy, latarnie, maszty radiowe itp.
  • Prędkość wiatru / moc: *5m/s - 19W, 11m/s - 92W, 15m/s - 155W
  • Montaż jest prosty. Nieruchomy czop turbiny wsuwa się w maszt, rurę o średnicy wewnętrznej 41 mm i przykręca 2 śrubami do masztu, który następnie usztywnia się poprzez użycie podpór, w tym np. stalowych lin.
  • Cechy dodatkowe: Rutland FM910 Furlmatic jest lepiej zabezpieczony na bardzo silne wiatry niż zwykłe wiatraki, dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji. Powoduje ona przy silnych wiatrach zmniejszenie naporu wiatru na łopaty wirnika. Zabezpieczenie to zaczyna działać przy prędkości wiatru powyżej 15m/s.

turbiny wiatrowe, baterie słoneczne, PROSUMENT

*Każdy producent prezentuje osiągi turbin wiatrowych w odniesieniu do prędkości wiatru, co ułatwia porównanie poszczególnych modeli. Powyższe wartości zostały uzyskane w badaniach producenta m.in. w tunelu aerodynamicznym. Więcej informacji na stronie firmy Marlec.

Turbina wiatrowa Rutland 910 Furlmatic została tak skonstruowana, aby mechanicznie zabezpieczyć urządzenie przed wiatrami huraganowymi. Zostało to osiągnięte poprzez zastosowanie ogona i posadowienia turbiny o specjalnej konstrukcji, która przy silniejszych wiatrach automatycznie zmniejsza napór wiatru poprzez ustawienie wiatraka bokiem. Takie ustawienie bokiem do wiatru powoduje zmniejszenie mocy dostarczanej przez wiatr a tym samym obciążenia całej konstrukcji. Z tego powodu turbiny te są powszechnie wykorzystywane w instalacjach stacjonarnych o ciężkich warunkach atmosferycznych. Przykładami mogą być wysokie maszty telekomunikacyjne, latarnie i billboardy. Rutland 910 Furlmatic jest zalecana do zastosowania we wszystkich miejscach, w których stosowanie zwykłych wiatraków jest ryzykowne. 

 

typ Charakterystyka elektryczna Charakterystyka mechaniczna
napięcie nominal. [V] moc przy 11 m/s [W] średnica wiatraka [mm] liczba łopat [szt] długość [mm] szerokość [mm] wysokość [mm] masa [kg]
Rutland FM910-FUR 12 lub 24 92 910 6 1152 910 910 13,1

CENNIK

2024  Baterie słoneczne, turbiny wiatrowe, lampy solarne GTB-SOLARIS