Turbina wiatrowa Rutland 504 eFurl

  • Symbol: WG R504-FUR
  • Przeznaczenie: Miejsca o silnych wiatrach, wysokie maszty radiowe, stacje przekaźnikowe, wysokie konstrukcje itp.
  • Prędkość wiatru / moc: *5m/s - 3W, 11m/s - 29W, 15m/s - 48W*
  • Montaż: Turbinę wiatrową można zamontować poprzez osadzenie jej w metalowym maszcie (rura  o średnicy wewn. 31,7 mm), który należy usztywnić poprzez użycie odciągów np. stalowych lin.
  • Cechy dodatkowe: Turbina wiatrowa Rutland 504 eFurl, różni się od modelu 504 tym, że ma wbudowane elektroniczne zabezpieczenie przed wiatrem huraganowym. Zabezpieczenie zaczyna działać przy prędkości wiatru powyżej 12m/s. Dzięki temu, przy prędkościach wiatru powyżej 15m/s, turbina wiatrowa nadal osiąga moc 48W. Z tego powodu Rutland 504 eFurl jest zalecany do stosowania w miejscach w których występują silne wiatry - np. wysokie maszty radiowe.

 

turbiny wiatrowe, baterie słoneczne, PROSUMENT

*Każdy producent prezentuje osiągi turbin wiatrowych w odniesieniu do prędkości wiatru, co ułatwia porównanie poszczególnych modeli. Powyższe wartości zostały uzyskane w badaniach producenta m.in. w tunelu aerodynamicznym. Więcej informacji na stronie firmy Marlec.

Dzięki zastosowaniu elektronicznego zabezpieczenia przed wiatrem huraganowym, Rutland 504 eFurl jest odporniejszy na ekstremalne warunki atmosferyczne, w których normalne turbiny wiatrowe zostały by uszkodzone. W wyniku umieszczenia generatora centralnie w stosunku do mocowania, uzyskano mały promień okręgu, w którym przemieszcza się generator w czasie obracania się do wiatru. Ma to duże znaczenie przy instalacji na jachcie żaglowym. Poprzez połączenie generatora wiatrowego z baterią słoneczną, uzyskuje się idealne rozwiązanie problemów związanych z zasilaniem urządzeń nawigacyjnych, telekomunikacyjnych, ogrodzeniowych, oświetleniowych, radiokomunikacyjnych, przekaźnikowych itd.

 

typ Charakterystyka elektryczna Charakterystyka mechaniczna
napięcie nominal. [V] max. moc [W] moc przy 11 m/s [W] średnica wiatraka [mm] liczba łopat [szt] długość [mm] szerokość [mm] wysokość [mm] masa [kg]
Rutland 504efurl 12 48 29 510 6 439 510 510 3,5

Konstrukcja generatora jest bezobsługowa i odporna na wodę morską. Mocowanie jest przystosowane do masztu o średnicy wewn. 1 1/4" (31.7 mm). Przykładowo, przy przeciętnej prędkości wiatru ok. 6.8 m/s (24.5 km/h) w ciągu 24 godzin można w akumulatorze zebrać energię 0,5Ax24h=12Ah.

CENNIK

Rutland 504, baterie słoneczne, domowe elektrownie słoneczne

2024  Baterie słoneczne, turbiny wiatrowe, lampy solarne GTB-SOLARIS