Oferta Specjalna

Wprowadziliśmy specjalną ofertę rabatową na zestawy oświetleniowe z lampą LED. Od ceny podanej w cenniku udzielany jest na te zestawy rabat.

Oferta dotyczy zestawów składających się z:

  • Baterii słonecznej 100W/12V
  • Lampy LED
  • Kompletnego okablowania
  • Sterownika zmierzchowego
  • Pojemnika na akumulator

Zestaw jest przeznaczony do samodzielnego montażu.

Więcej informacji dotyczących naszych zestawów LED można znaleźć TUTAJ

Elektrownia SOLARIS

System  ON-GRID

W naszej ofercie mamy kompletne zestawy o mocy 1,5kW-10kW. W ich skład wchodzą baterie słoneczne 250W, Inwerter, okablowanie, osprzęt DC, konstrukcje montażowe, transport i montaż. Instalacje wyceniamy po omówieniu projektu danego systemu z klientem.

Elektrownia słoneczna typu on-grid jest budowana w celu odsprzedaży nadwyżek prądu do zakładu energetycznego. Prąd jest produkowany przez baterie słoneczne, a następnie poprzez inwerter podłączony do domowej sieci energetycznej. Niewykorzystana przez domowe urządzenia energia zostaje oddana do sieci energetycznej.

Zgodnie z ustawą OZE instalacje zbudowane po 1 stycznia 2016 będą miały gwarantowaną przez 15 lat, taryfę po której zakład energetyczny będzie odkupywał prąd. Dla instalacji o mocy do 3kW będzie to stawka 0,75zł/kWh, dla instalacji 3-10kW będzie to 0,65zł/kWh. Dodatkowo na budowę takiego systemu można uzyskać środki dzięki programowi PROSUMENT stworzonemu przez NFOŚiGW i BOŚ bank. Więcej informacji udzielamy przy realizacji zamówienia.

 

 

Elektrownie słoneczne SOLARIS

W ofercie mamy trzy rodzaje systemów. Systemy autonomiczne (produkcja na własny użytek, prąd nie sprzedawany do sieci) i systemy sieciowe (sprzedaż prądu do sieci)

 

 

Sieciowa Elektrownia Słoneczna on-grid

Autonomiczna Elektrownia Słoneczna off-grid

Autonomiczna Elektrownia Słoneczna semi off-grid

Elektrownia SOLARIS

System  OFF-GRID

System off-grid zapewnia dostęp do prądu niezależnie od sieci energetycznej. Oznacza to że będziemy mogli zasilić urządzenia znajdujące się np. w domku letniskowym, nie podłączonym do sieci. System off-grid pozwoli też ograniczyć rachunki za prąd, ponieważ będzie zasilał niektóre z urządzeń domowych.

System ten różni się od wersji semi off-grid tym że została zastosowana zwykła przetwornica napięcia 230V która nie jest podłączona do sieci, a więc tym samym cała elektrownia działa w pełni niezależnie od sieci.

Instalacja działa w ten sposób, że prąd produkowany przez baterie słoneczne jest magazynowany w akumulatorach. Następnie przetwornica przekształca prąd stały DC z akumulatora (np. 12V) na prąd zmienny 230VAC. Dzięki temu wyprodukowany prąd można wykorzystywać do zasilania wszystkich urządzeń domowych. Jedynym ograniczeniem jest moc max. przetwornicy.

Zalety Elektrowni SOLARIS off-grid:

  • elektrownia SOLARIS w wersji off-grid jest tańsza od wersji semi-off-grid z powodu wykorzystania zwykłych przetwornic napięcia
  • elektrownia SOLARIS off-grid jest w pełni niezależna od sieci energetycznej
  • elektrownia SOLARIS nie wymaga żadnych formalności - prąd nie jest sprzedawany, brak problemów z negocjacjami z Zakładem Energetycznym, nie są wymagane projekty, wynajmowanie wyspecjalizowanej ekipy montażowej itd.
  • instalacja elektrowni SOLARIS nie wymaga żadnych uprawnień
  • elektrownia SOLARIS zapewni dostęp do prądu w miejscach gdzie nie ma sieci energetycznej np. stacje badawcze, rejony górskie
  • elektrownia SOLARIS jest przeznaczona do samodzielnego montażu - montaż jest prosty
  • elektrownia SOLARIS pracuje na bezpiecznych napięciach max 48V
  • możliwe jest częściowe lub całkowite uniezależnienie się od dostaw prądu z zakładu energetycznego
  • istnieje możliwość łatwej rozbudowy elektrowni (system powielarny)
  • system jest sprzedawany w komplecie tj. baterie, stelaż, zestaw konektorów, akumulatory, regulatory ładowania i przetwornice
  • wykorzystywane są gotowe do zamontowania pakiety baterii 2x120W/12V ze stelażami
  • elektrownia SOLARIS działa w sposób w pełni automatyczny

Przykłady wykorzystania Elektrowni Solaris można znaleźć na podstronie Przykłady zastosowań.

Zasadniczym atutem takiej instalacji jest jej niski koszt i prostota. Zakłada się możliwość samemu jej zmontowania oraz ewentualna możliwość dalszej samodzielnej jej rozbudowy w miarę powiększania się możliwości finansowych. Część elektryczna, podlegająca samodzielnemu montażowi pracuje na napięciach bezpiecznych (max. 48V) a więc każdy kto potrafi podłączyć prostownik do naładowania akumulatora samochodowego, poradzi sobie. Moduły elektrycznie łączy się pomiędzy sobą przy pomocy gniazdek i wtyczek. Część mechaniczna wymaga podstawowej znajomości posługiwania się narzędziami ślusarskimi jak klucze do śrub, wiertarka itp.

Systemy off-grid są powszechnie wykorzystywane w miejscach gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej, lub jest on utrudniony. W ten sposób zasilane są stacje badawcze i pomiaru, domki letniskowe, reklamy i tablice informacyjne.

Zasadniczym pakietem jest zestaw 240W zbudowany z 2 modułów fotowoltaicznych (baterii słonecznych) o mocy120W/12V każdy, zamocowanych na wspólnym stelażu. Z tych pakietów tworzy się "elektrownię" poprzez ich pomnażanie. Po podjęciu decyzji z ilu pakietów będzie składać się nasza "elektrownia", dobieramy regulator ładowania, przetwornicę i akumulatory. Jeszcze trzeba będzie zdecydować się, jakie napięcie nominalne zestawu przyjmiemy i zmontować cały zestaw. Małe zestawy bazują głównie na napięciu nominalnym 12V. Ma to tę zaletę, że jest to napięcie "samochodowe". Jest bardzo dużo odbiorników pracujących przy tym napięciu a więc można je bezpośrednio podłączać do akumulatorów. Zestawy o większej mocy buduje się na napięciu 24V.

Są dwa rodzaje stelaży.

Jeden jest przeznaczony do montażu modułów do skośnego dachu.

Drugi jest przeznaczony do montażu modułów na poziomej powierzchni jak podłoga, w ogrodzie lub na balkonie itp. Stelaże montowane do poziomej powierzchni umożliwiają zmianę kąta nachylenia baterii ze względu na porę roku. W ten sposób można poprawić ich produktywność np. w zimie. Można ten typ wzbogacić o system śledzenia ruchu słońca.

KOMPONENTY SYSTEMU KOMPLETUJEMY INDYWIDUALNIE DLA KAŻDEGO KLIENTA ZGODNIE Z JEGO POTRZEBAMI.

Najmniejszym i najtańszym zestawem jest:

1 x pakiet modułów składający się z 2 modułów 120W/12V połączonych równolegle – system 12VDC, ze stelażem do mocowania do podłogi, gruntu,

1 x regulator ładowania Morningstar M-SS-20L/12V,

2 x akumulatory 80Ah/ 12V połączone równolegle

1 x sinusoidalna przetwornica napięcia 230V

Do systemu można również dołączyć turbinę wiatrową.

Przykłady zastosowań naszych produktów

 

Baterie słoneczne na balkonie, baterie sloneczne, blok

Baterie słoneczne zamontowane na balkonie na Warszawskim osiedlu. Wykorzystano baterie o łącznej mocy 60W, regulator ładowania Solaris 5A, akumulator 45Ah i przetwornicę prądu HT-S-150W.

 

Stadnina koni Huculskich. Instalacja hybrydowa. Wykorzystano baterie o łącznej mocy 240W, turbinę wiatrową Rutland 913, oraz regulatory HRSi i SunSaver 20A. Dodatkowo akumulatory i przetwornice.

 

Zestaw oświetleniowy LED, zmierzchowy, włączający się po zapadnięciu zmroku. Zestaw ustawiony w kierunku południowym. Stelaż został ustabilizowany ciężarem, dzięki czemu uniknięto robienia otworów w dachu. Stan widoczny na drugim zdjęciu przed remontem elewacji budynku. Docelowo kable będą niewidoczne. Na zdjęciu widać kabel z baterii słonecznych, lampkę LED i czarny czujnik zmierzchowy.

 

Sasanka 620 z zamontowaną baterią 45W na suwklapie. Wykorzystano baterię SM45L, dwa regulatory Solaris 5A, przetwornicę HT-S-150W i dwa akumulatory o łącznej pojemności 80Ah.

 

Dwie szklane baterie słoneczne, zamontowane na bramce rufowej. Zamieszczone dzięki uprzejmości armatora jachtu "Espenkt".

 

Ekspedycja naukowa - Jeep Defender. Wykorzystano dwa moduły o łącznej mocy 160W.

 

Bateria 120W zamontowana na Camperze.

2024  Baterie słoneczne, turbiny wiatrowe, lampy solarne GTB-SOLARIS